Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak to všechno začalo??

Chtěla bych Vám přesdstavit naší chovnou stanici Zlatých retrívrů, která vznikla 4.12. 1995.

Jak to vlastně začalo?

Asi v srpnu roku 1994 jsem poprvé měla možnost se seznámit s tímto plemenem. Můžu říci, že tohle setkání bylo pro mě rozhodující. Setkání se zlatým retrívrem bylo něco tak nádherného, že už tehdy jsem věděla, že je to plemeno, které chci. Fenka, kterou jsem tehdy viděla mi učarovala nejen vzhledem, krásnou hebkou srstí, upřímným pohledem ale hlavně povahou. No a kdo už zná něco o retrívrech, ví, jak jsou „ukecaní“. Umí perfektně rozmlouvat, mručet a jsou to opravdoví mazlíci. Vyžadují společnost nejen svého páníčka,ale milují děti a jsou kamarádi s každým, kdo je osloví. Proto jsme se rozhodli a začali retrívra shánět. Na Vánoce se nám podařilo sehnat fenečku a 24.12. 1994 jsme si pod stromeček nadělili naší první fenku. Její jméno bylo Bela Zlatá Vysočina a narodila se 7.8. 1994 ve Velkém Beranově.

 

Když Belinka vyrostla, předvedla se na výstavách. Vyzkoušela si svoje vlohy na zkouškách ZVR, kde získala I.cenu. Bela splnila i ostatní podmínky pro chovnost, tak jsme ji uchovnili.

Když Bela dovršila ten správný věk, našli jsme jí ženicha.Měla celkem 3 x štěňátka, 2x byl otec Adar Gold Rebecca a 1x Blade Bodie of Blue Erinor. Z posledního vrhu jsme si nechali fenečku jmémem Catty, tedy naší Kačenku. A jelikož byla z naší chovné stanice, je její celé jméno-Catty Od kamenné hradby. Další štěňátka už Bela neměla, protože poslední porod byl komplikovaný a pak už nikdy nezabřezla.

 

Naše Kačenka se narodila 30.6. 1999 (jako její panička - slavíme společně narozeniny,i když roky máme jiné).

 

Také Kačenka rostla jako z vody.Vyzkoušela si výstavy a úspěšně absolvovala OVVR v I.ceně. Když bylo vše splněno,byla uchovněna. Její prní ženich byl fešák z Moravy. Jmenoval se Medalian Man Rescator. Měli spolu 3 početné vrhy. Další otcové štěňátek Kačenky byli Detrit z Vlčích luk a pes Alexi Santeri Skandinavia Finland. Kačenka měla celkem 5 vrhů. Poslední štěňátka se narodila 15.3. 2005.

Aby našim psím holkám nebylo smutno, koupili jsme jim kámošku Delfinku. Ta se narodila v chovné stanici Sacadar- jméno této fenečky je Bright Delphi Sacadar (chytrá Delfi). Jméno sedí perfektně, protože Delfi byla a je velice temperamentní fenka krémové barvy. Už v 11 měsících složila OVVR v I. ceně. Umístila se na 7. místě z 21 psů.

 

Na výstavách se líbila a velký úspěch měla na MVP v Brně, kde se umístila jako výborná 3. A protože opět splnila podmínky pro chovnost, byla uchovněna.

První štěňátka se jí narodila 31.12. 2002. Otcem štěňat byl Detrit z Vlčích luk. Delfi se stala maminkou již 4x.

 

Všechny naše psí holky, které jsou nebo byly součástí naší rodiny mají výbornou zlatou retrívří povahu, jsou mazlivé, oddané a s velkou láskou pečují o svá štěňátka. Jsou to přímo vzorné mámy. Jsou to moje sluníčka, která svoji láskou a přítomností dokazují to, co se říká: “Pes je nejlepším přítelem člověka“. A když nemáte zrovna náladu nebo Vám není do smíchu, jsou tu ony. Stačí jejich upřímný pohled, jejich zamručení a Vy víte, že nejste sami, že máte přítele, který Vás nezradí.

 

A protože život plyne, roky utíkají, museli jsme se rozloučit s naší první fenkou Belinkou. Do psího nebe nám odešla po krátké nemoci 9.7. 2005.V našich srdcích je ale stále s námi.

 

A protože nám bylo smutno, pořídili jsme si další holku, aby byly zase tři.

 

Jmenuje se Esetka - ESET . Pochází z chovné stanice Od tří jasanů a narodila se 1.2. 2006.

 

Máme ji doma krátce, ale musím říci, že jestli Delfinka byla lump a zlobidlo, tak Esetka, ta je upletena z hadích ocásků. Je to malý ďáblík. Je to ještě miminko a co z ní vyroste, jak po stránce krásy, zdraví a šikovnosti, tak to Vám napíši, až budeme mít nějaké výsledky z výstav, či zkoušek.

 

Maminka Esetky je Ammy Od Rajské struhy a otcem je Detrit Z Vlčích luk. Necháme se překvapit, co z téhle malé zlobilky vyroste.

Jenom pár informací, co nového v naší chovné stanici. Nejprve zmíním Esetku, ze které je už uchovněná fenka. Na výstavách získala několikrát výbornou a na MVP v Litoměřicích obdržela titul res. CAC. Zkoušky OVVR složila s plným počtem bodů. 

 V roce 2008 se již stala maminkou . V červnu se jí narodilo 7 štěňátek. Jedna holčička a 6 kluků. Ti už dělají radost v jiných rodinách.

Druhá novinka je, že se naše psí smečka rozrostla o další psí holčičku. Jmenuje se Orienta Od kamenné hradby- " ORI". Je to potomek od naší fenky Delfíny. Je narozená 21.6.2008 a více se budete o ní dozvídat na našich stránkách.